+380 (562) 318600     +380 (562) 320048     +380 (562) 323807

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ДЛЯ УСПІШНОЇ ДЕМОНСТРАЦІЇ ФЕЄРВЕРК
(інформація для event-агентств)

Для того, щоб наше співробітництво було взаємовигідним і забезпечувало високу якість як самих феєрверків, так і всього eventa, ми вважаємо своїм обов'язком поділитися наступним:

Для успішного проведення феєрверку співробітник event-агентства, що веде переговори з Замовником, повинен розуміти в загальних рисах організаційно-технологічний процес підготовки сценарію феєрверку, самого феєрверку та проведення феєрверку, а також повинен бути ознайомленим з загальними питаннями забезпечення безпеки та небезпечними факторами при проведенні феєрверків.

Тільки в такому випадку можна грамотно вести переговори з Замовником і не обіцяти йому те, що суперечить нашому розумінню питань безпеки та видовищності феєрверків.

У будь-якому випадку, ми вважаємо, що для успішного проведення переговорів, бажана участь представника підприємства «Шериф».

Наш представник:

А) Грамотно та професійно відповість на всі питання Замовника.
Б) Краще зрозуміє побажання Замовника і підготує найбільш прийнятну пропозицію щодо феєрверку (або кілька пропозицій).
В) Дасть обґрунтовані аргументи про те, який феєрверк в кожному конкретному випадку буде виглядати видовищніше.
Г) Зможе продемонструвати зразки сценаріїв з урахуванням побажань Замовника.
Д) Уникне ситуації «зіпсований телефон», коли обіцяв один, а виконував інший.

Наші співробітники постійно виїжджають в різні регіони і при необхідності вони завжди зможуть взяти участь у переговорах з Замовниками.

У випадку, якщо участь у переговорах нашого представника з якихось причин неможливо, представник event-агентства повинен знати наступне:

1. Термінологія.

Для того, щоб не було непорозумінь, необхідно в переговорах з Замовниками правильно трактувати (мати на увазі) піротехнічні терміни. Наведемо деякі основні терміни:

Наземний феєрверк - феєрверочна вистава, в якій використовуються наземні піротехнічні вироби (фонтани, спалахи, вогняні колеса, вогняні написи і т.п.).

Парковий феєрверк - фєерверочна вистава, в якій використовуються піротехнічні вироби, які після свого запуску залишаються на землі, викидаючи вгору (на висоту до 50 метрів) розташовані в них піроелементи..

висотний феєрверк - феєрверочна вистава, в якій використовуються висотні заряди і спеціальне професійне обладнання. При запуску висотних зарядів вони повністю (разом з корпусом) вистрілюють на висоту від 60 до 300 метрів.

Піротехнічні концерт - (піромузикальний феєрверк) феєрверочна вистава з досить великою шириною панорами, при цьому піротехнічний сценарій синхронізовано з музичним рядом (музичним супроводом) і заряди на всій ширині панорами вилітають не завжди одночасно.

Поняття комп'ютерний феєрверк ми ототожнюємо з піротехнічним концертом. Простий же запуск зарядів від комп'ютера ми взагалі не розглядаємо, осільки такий феєрверк за якістю зазвичай навіть гірше, ніж ручної феєрверк. Тобто комп'ютерний феєрверк - це феєрверк, сценарій якого був заздалегідь розроблений на комп'ютері і всі заряди запускаються комп'ютером, забезпечуючи повний синхрон феєрверку з музичним рядом згідно з задуманим сценарієм.

Більш докладно з термінологією піротехнічних сценаріїв можна ознайомитися тут.

2. Цейтнот при підготовці комп'ютерних феєрверків.

Для підготовки якісного і видовищного комп'ютерного феєрверку необхідний час. Не можна обіцяти Замовнику розробку нового варіанту комп'ютерного сценарію за три-чотири дні до феєрверку.

За три дні до феєрверку вже повинна бути розпочата підготовка і зарядка обладнання. Змінити сценарій на цій стадії вже неможливо.

У нашій практиці були випадки, коли комп'ютерний сценарій розроблявся за добу. Але це був винятковий випадок, який призвів до того, що феєрверк заряджатися вночі за добу до заходу і потім на майданчику працювали сонні піротехніки. Гарантувати повну безпеку, коли на майданчику працюють сонні піротехніки, неможливо.

Якщо вам якась з піротехнічних фірм обіцяє розробити і відстреляти новий комп'ютерний сценарій, почавши роботу менш ніж за три доби, не вірте. Це буде не комп'ютерний сценарій, а просто запуск піротехнічних виробів комп'ютером і не більше. Видовищності в такому феєрверку буде не більше, а то й менше, ніж у звичайному ручному феєрверку.

Якщо ж замовник прийме остаточне рішення про феєрверк менш, ніж за 3-4 дні, то ми можемо запропонувати один з варіантів сценаріїв, відпрацьованих раніше. При цьому ми можемо додати до основного сценарія додатковий, що запускається в ручному режимі, або одночасно з основним сценарієм, або до / після основного сценарію.

3. Фонограма для феєрверку.

Від вибору фонограми залежить до 30% видовищності сценарію феєрверку. Якщо музика не підкреслює всієї урочистості свята, жоден сценарист це не виправить. Саме тому до питання вибору та затвердження з замовником фонограми потрібно підійти особливо відповідально.

Для нас найкращий варіант, якщо Замовник залишить вибір фонограми за піротехніком-сценаристом.

Він (сценарист), як ніхто інший, відчуває, під яку музику феєрверк буде виглядати, а під яку, при всьому бажанні, - ні.

Та все ж у більшості випадків Замовник не залишається байдужим у виборі фонограми. І його можна зрозуміти, він, як ніхто інший, хоче, щоб все пройшло на найвищому рівні. Крім того, деякі популярні музичні твори можуть вже неабияк набриднути людині і вона захоче що-небудь з того, що рідко транслюють по радіо.

У будь-якому випадку маловідома, але «якісна» фонограма буде мати перевагу в порівнянні з тим, що кожен день ми чуємо на радіо і телебаченні.

Таким чином, при обговоренні фонограми із замовником, краще самим запропонувати кілька варіантів, які, на думку сценариста, прийнятні.

У практиці підприємства «Шериф» неодноразово були випадки, коли Замовник хотів, щоб був феєрверк під музику, яка з якихось причин йому дуже дорога. Наприклад, пісня у виконанні власної дочки. Бажання замовника, кажуть, закон, і можливо навіть, що такий феєрверк дуже сподобається Замовнику. Але треба мати на увазі, що на таких святах і ми, піротехніки, і організатори (event-фірма) мають на меті не тільки заробити грошей. Кожного разу ми намагаємося провести захід найбільш якісно з тим, щоб показати його (відео) іншим замовникам або зацікавити потенційних клієнтів, які можуть перебувати серед гостей проведеного свята. І те, що дорого одному, може не викликати жодних позитивних емоцій у інших. Переконати таких клієнтів поміняти фонограму дуже важко, адже він платить, а значить і «замовляє музику» в буквальному значенні.

Інший випадок - демонстрація феєрверку на якому-небудь музичному чи іншому фестивалі, не пов'язаному з піротехнікою. Є головний режисер свята. Зазвичай до моменту укладення договору на феєрверк у творчої особистості по імені Головний режисер в голові або на папері вже все розписано, аж до музичної фонограми феєрверку. У нього є своя концепція свята. І фонограма, обрана їм, логічно вписується у загальну концепцію всього свята. Йому наплювати, що музика не урочиста і не доповнює феєрверк, зате вона (музика) є фінальним акордом всього свята і повинна бути така, яку він її бачить. Сперечатися з головним режисером в такому випадку дуже важко. Для підбору аргументів на свою користь нам доводилося вникати в концепцію автора пісні і намагатися підбирати фонограму, яка не буде суперечити концепції. В одному з випадків переконати автора нам не вдалося і довелося розробляти піротехнічний концерт під пісні африканських народів типу «там там».

4. Сценарій феєрверку. Узгодження з Замовником.

Головною перевагою і зручністю при розробці сценарію піротехнічного концерту є те, що ми (піротехніки «Шерифа») маємо можливість показати замовнику комп'ютерну модель феєрверку - відеофільм, що досить точно відповідає тому феєрверку, який буде на майданчику. Набагато зручніше обговорювати феєрверк і вносити в нього побажання Замовника, коли він бачить те, що йому пропонують. Приклад комп'ютерного сценарію можна побачити тут.

Якщо комп'ютерна модель сподобалася Замовнику - це вже певна гарантія того, що сам феєрверк йому теж сподобається.

Для порівняння комп'ютерної моделі і самого феєрверку рекомендуємо подивитися приклад

5. Організація музичного супроводу на майданчику.

Питання, здавалося б, просте, яке нема чого обговорювати. Якщо піротехніки взялися за феєрверк, нехай у них і болить голова про те, як увімкнути музику під час феєрверку.

У більшості випадків так і відбувається. Організатори зайняті проведенням свята, у них просто немає часу все контролювати і ми домовляємося зі звукорежисером перевірити фонограму на репетиції, і пояснюємо, коли необхідно подати звук в колонки.

Але бували випадки, коли така організація роботи приводила до зриву у запуску фонограми.

В одному такому випадку, звукорежисер просто забув включити фонограму, а в іншому так задивився на феєрверк, що забув, що він на роботі. Після цих випадків, ми завжди залишаємо чергового піротехніка біля звукорежисера, який контролює своєчасний запуск фонограми. І тим не менше навіть під контролем наших піротехніків звукорежисери іноді викидають такі фокуси, які ніяк заздалегідь не можна припустити. Так на Різдвяному феєрверку у 2007 році звукорежисер включив на мікшери спецефекти, що на його «звукорежісерську думку» мали прикрасити звук. Але насправді увімкнені спецефекти приводили до до затримки звуку у 2 секунди. Врятувало ситуацію лише те, що на майданчику були наші дублюючі аудіоколонкі, які працювали безпосередньо від нашого пускового обладнання без затримки.

Подвійна фонограма так і залишилася на відеозйомці цього феєрверку.

В іншому такому казусному випадку звукорежисер «в тиху» від нас подав у колонки не наш звук (не з нашого комп'ютера), а зі свого, в якому у нього була записана тестова фонограма. Дурниця, допущена звукорежисером, призвела до того, що музичний ряд і феєрверк були не синхронні.

Таким чином, для того, щоб забезпечити злагоджену роботу з організації eventa та феєрверку, організатор свята повинен пояснити (наказати) звукорежисеру, що під час феєрверку його начальником є представник піротехніків, аж до передачі йому права керування мікшером.

6. Майданчик для проведення феєрверку.

Для того, щоб феєрверк пройшов успішно і всі залишилися задоволені при виборі майданчика необхідно враховувати ряд вимог:

А) Майданчик для розміщення обладнання повинен бути віддалений від глядачів на безпечну відстань, а саме

сценічний феєрверк - не менш, ніж 3-5 метрів від найближчих глядачів;Наземний феєрверк - не менш, ніж 8-10 метрів.Парковий феєрверк - не менш, ніж 40-50 метрів.висотний феєрверк - не менш, ніж 50-100 метрів в залежності від калібрів.Крім того відстань повинна бути уточнена в день проведення феєрверку в залежності від напрямку і сили вітру.
Корегування відстані в залежності від вітру звичайно піротехніки проводять самостійно без залучення організаторів.

Б) Феєрверк повинен проводитися на тому майданчику, для якого він розроблявся.
Якщо змінити майданчик або кут, під яким глядачі бачать феєрверк, ми отримаємо вже зовсім іншу картинку.

В) Майданчик для розміщення обладнання повинна бути вільним.
Необхідно домовитися - хто відповідає за те, щоб майданчик був вільним.
У нашій практиці був випадок, коли організатор eventa обіцяв, що пляж буде звільнено від відпочиваючих, а на практиці виявилося, що ніхто про це не потурбувався.
В результаті виникла ситуація Б), обумовлена вище, коли обладнання було розгорнуто на іншому майданчику зовсім не за сценарієм і глядачі бачили феєрверк в незапланованому ракурсі.

7. Відеозйомка феєрверку

Даний розділ знаходиться в розробці.

8. Робота з глядачами (інструктаж і відповідальність).

Даний розділ знаходиться в розробці.

9. Час початку феєрверку.

Під час проведення переговорів, ми (організатори і субпідрядники) завжди намагаємося максимально врахувати всі побажання і вимоги Замовника.

Однак є питання, з якими категорично не можна погоджуватися. Одним з таких питань є проведення феєрверку після 22.00.

Замовник може бути найкрутішим і «йому море по коліно», але ми звичайні люди і закони писані для нас.

Крім того, проводячи феєрверк після 22.00, ми «рубимо гілку, на якій сидимо».

Проводячи феєрверки після 22.00, ми налаштовуємо мешканців проти феєрверків.

Листи зі скаргами жителів у деяких містах, наприклад, у Сімферополі, вже призвели до того, що місцеві органи влади прийняли розпорядження, які взагалі забороняють проведення феєрверків де б то не було, крім кількох обговорених владою майданчиків.

Щоб Сімферополь не став поганим прикладом для інших міст, ми вимагаємо, щоб сценарії event-заходів передбачали феєрверк не пізніше 22.00.

У тих випадках, коли свято розплановано до 23.00 або 24.00, феєрверк не повинен бути заключним акордом, а повинен бути одним з його фрагментів.

10. Команда на запуск.

Даний розділ знаходиться в розробці.